Новини

Підписатися на RSS

13 січня: це цікаво знати «Я усе більше й більше переконуюся у тому, що наше щастя залежить куди більше від того, як ми зустрічаємо події нашого життя, ніж від природи самих подій» Олександр фон Гумбольт За церковним календарем 13 січня відзначають Віддання свята Різдва Христового. Цього дня вшановують святителя Петра (Могилу), митрополита Київського і Галицького, і преподобну Меланію Римлянку. Вечір цього дня називають Щедрим. У народному побуті 13 січня зранку на Меланки починали готувати другу обрядову кутю – щедру. На відміну від багатої, її заправляли скороминою; на Поліссі, скажімо, зерно варили зі смальцем. Як і на багатий вечір, кутю ставили на покуті, дотримуючись попередніх обрядів

Коли колядувати і щедрувати в 2016 році?

Перед тим як колядувати, треба розібратися коли ходити колядувати, коли щедрувати і, взагалі, як правильно це робити.
Колядувати – улюблене заняття дітей. По-перше це весело, а по-друге можна трохи назбирати грошей і всяких ласощів. Правда зараз діти більше люблять гроші – солодощами їх уже не здивуєш. Але перед тим як колядувати, треба розібратися коли ходити колядувати, коли щедрувати і, взагалі, як правильно це робити.

Колядують ввечері, 6 січня. А вранці 7 січня рождествують, співають різдвяні пісні і вітають всіх з Різдвом Христовим.

Щедрують 13 січня, а на наступний ранок, на світанку, посівають зерном. Посівати ходять до хрещених, близьким і родичам. Але першим в цей день в будинок повинен зайти чоловік, так як вважається, що дівчата не приносять щастя.